فیلم: Million Dollar Baby/ دختر میلیون دلاری
در این سالهای گذشته، هنر سینما با فیلمی جدید و متفاوت به نام "Million Dollar Baby" ما را تحت تأثیر قرار داده است. این اثر با عنوان اصلی Million Dollar Baby و ترجمه فارسی دختر میلیون دلاری در سینماها حاضر شده و توجه زیادی از دوستداران هنر را جلب کرده است.دختر میلیون دلاریدر سال 2004، با رده سنی PG-13 وارد دنیای سینما شد. تاریخ انتشار آن 2004-12-15 بوده و مدت زمان آن 132 دقیقه است. این اثر توانسته است جوایز متعددی را کسب کند، از جمله 4 بار برنده اسکار. 68 بار برنده جایزه و 86 بار نامزد دریافت جایزه

خلاصه داستان به فارسی: «مگی فیتزجرالد» با اصرار فراوان، «فرانکی دان» مربی ای که بوکسرهای موفقی را معرفی کرده است متقاعد میکند تا به او شیوهٔ مسابقه را بیاموزد و او را نیز تبدیل به یک قهرمان کند. مگی آنقدر سخت تمرین میکند که راهی مسابقه قهرمانی جهان میشود… در این فیلم، داستانی تازه و جذاب به زبان فارسی گفته شده است.

با کلمات کلیدی همچون مرگ و مرگ، حمل کننده، زن قوی، سرنوشت، پیشرفت، مبارزه، اقدام به خودکشی، بوکسور، آموزش، تراژدی، قهرمان زن، وحشیگری، مربی بوکس، دوستی بعید، بوکس زن، ناک اوت، اتانازی، عزم راسخ،، این اثر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و با درآمد 216,763,646 دلاری، جایگاه خود را در صنعت سینما تثبیت کرده است.ژانر این فیلم درام بوده و تأثیر آن به کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده آمریکا و سوئیس رسیده است. زبان اصلی این اثر ایرلندی و انگلیسی می‌باشد.

در این سفر سینمایی، بازیگرانی چون Clint Eastwood و Hilary Swank و Morgan Freeman و Jay Baruchel و Mike Colter و Lucia Rijker و Brían F. O'Byrne و Anthony Mackie و Margo Martindale و Riki Lindhome به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم نیز به عهده Clint Eastwood بوده و نویسندگان آن F.X. Toole می‌باشند. فیلم "Million Dollar Baby" توانسته است امتیازات زیادی از سایت‌های معتبری همچون IMDB با امتیاز 8.1، Metacritic با امتیاز 86/100 و Rotten Tomatoes با امتیاز 90% را به دست آورد. با این اطلاعات، "فیلم Million Dollar Baby" یک تجربه سینمایی جذاب و لذت‌بخش را برای تماشاگران فراهم کرده است.

برای دانلود فیلم Million Dollar Baby 2004 (دختر میلیون دلاری) با دوبله فارسی بدون سانسور و یا با زیرنویس فارسی از سایت دانلود فیلم و سریال فیلمازون به بخش لینک های دانلود فیلم مراجعه نمایید.