فیلم: Curious George
در این سالهای گذشته، هنر سینما با فیلمی جدید و متفاوت به نام "Curious George" ما را تحت تأثیر قرار داده است. این اثر با عنوان اصلی Curious Georgeدر سینماها حاضر شده و توجه زیادی از دوستداران هنر را جلب کرده است.Curious Georgeدر سال 2006، با رده سنی G وارد دنیای سینما شد. تاریخ انتشار آن 2006-02-10 بوده و مدت زمان آن 87 دقیقه است. این اثر توانسته است جوایز متعددی را کسب کند، از جمله 1 بار نامزد دریافت جایزه

خلاصه داستان به فارسی: انیمیشن اینگونه آغاز می شود که "تد" متصدی موزه بلومزبری، توسط صاحب موزه به ماموریتی فرستاده می شود تا مجسمه ای گمشده به اسم زاگاوا را پیدا کند و بدین گونه موزه را از ورشکست شدن نجات بدهد... در این فیلم، داستانی تازه و جذاب به زبان فارسی گفته شده است.

با کلمات کلیدی همچون کلاه، آفریقا، موزه، رابطه انسان با حیوانات، قرار دادن محصول، بالون، جنگل، بر اساس کتاب کودکان، میمون، خانواده، پیش بینی، کشتی باری، کنجکاوی، موزه تاریخ طبیعی، قهرمان حیوانات،، این اثر توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و با درآمد 69,834,815 دلاری، جایگاه خود را در صنعت سینما تثبیت کرده است.ژانر این فیلم ماجراجویانه و انیمیشن و کمدی و خانوادگی بوده و تأثیر آن به کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده آمریکا رسیده است. زبان اصلی این اثر انگلیسی می‌باشد.

در این سفر سینمایی، بازیگرانی چون Frank Welker و Will Ferrell و Dick Van Dyke و David Cross و Drew Barrymore و Eugene Levy و Ed O'Ross و Michael Chinyamurindi و Joan Plowright و Michael Sorich به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم نیز به عهده Matthew O'Callaghan بوده و نویسندگان آن Mike Werb و Ken Kaufman می‌باشند. فیلم "Curious George" توانسته است امتیازات زیادی از سایت‌های معتبری همچون IMDB با امتیاز 6.5، Metacritic با امتیاز 62/100 و Rotten Tomatoes با امتیاز 70% را به دست آورد. با این اطلاعات، "فیلم Curious George" یک تجربه سینمایی جذاب و لذت‌بخش را برای تماشاگران فراهم کرده است.

برای دانلود فیلم Curious George 2006 با دوبله فارسی بدون سانسور و یا با زیرنویس فارسی از سایت دانلود فیلم و سریال فیلمازون به بخش لینک های دانلود فیلم مراجعه نمایید.